چهارشنبه, 1 بهمن 1399
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
ارجمندی پویش وزارت  الف -ب
سال جهش تولید
شیراز- دروازه قرآن
سد سلمان فارسی

کنترل، نظارت، پر و مسلوب‌المنفعه کردن چاه‌های آب فاقد پروانه بهره‌برداری مضر به مصالح عمومی

منابع آب زیرزمینی یکی از منابع استراتژیک و مهم کشور بوده و حفظ و حراست آن از کارهای حاکمیتی وزارت نیرو است. از طرفی پراکندگی منابع مذکور شامل چاه‌ها، چشمه‌ها و قنوات در سطح کشور و خشکسالی‌های مکرر در سال‌های اخیر، باعث حفر چاه‌های غیر مجاز و افزایش بهره‌برداری بیش از حد از چاه‌های مجاز و در نتیجه موجب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است. با توجه به وضعیت نامتعادل پیش آمده در اکثر دشت‌ها و کاهش دبی منابع آب زیرزمینی و رقم بسیار بالای کسری حجم مخزن در آبخوان‌های کشور، نظارت مستمر بر حفظ و بهره‌برداری از منابع فوق از ضروریات بوده و هر گونه عدم توجه به این امر مهم برای کشور مشکلات غیر بل جبرانی در پی خواهد داشت.

در این راستا در طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی، اقدامات زیر پس از طی مراحل قانونی و قضائی در دستور کار قرار گرفته است:

 جلوگیری از حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیر مجاز و پر و مسلوب‌المنفعه نمودن آنها، توقیف انواع دستگاه‌های حفاری غیر مجاز و یا دستگاه‌های حفاری مجازی که اقدام به حفر چاه غیر مجاز کرده‌اند، تقلیل منصوبات چاه‌های مجاز برای جلوگیری از اضافه‌برداشت آنها، برداشتن کلیه منصوبات غیر مجاز (موتور پمپ، لوله آبده و سایر تجهیزات( کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها، نهرها و ... .

  

 

 

 

 

سه‌شنبه 98.03.07: توقیف یک دستگاه کمپرسور در حال کف‌شکنی در روستای بنه عابد کازرون 

 


 

یکشنبه 98.03.05: توقیف یک دستگاه غیر مجاز حفاری تراکتوری در روستای میج مرودشت

 


 

دوشنبه 98.02.30 : توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز برقی در ملک آباد رامجرد مرودشت

            

 بازدید:1197
آخرین به روزرسانی: 1398/03/09