|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
مدیرعامل آب منطقه ای فارس خبر داد:

تعیین 658 کیلومتر از حدود بستر رودخانه های فارس

حدود بستر وحریم ۶۵۸ کیلومتر از رودخانه های فارس توسط شرکت آب منطقه ای استان به منظور عبور ایمن سیلاب ها تعیین شد.

  عمومی
  28 اردیبهشت 1400

تقدیر استاندار فارس از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس

استاندار فارس و رئیس شورای عالی اشتغال استان از تلاشهای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در راستای برنامه های توسعه اشتغال تقدیر نمود.

  عمومی
  28 اردیبهشت 1400
به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی برگزار شد

تجلیل از مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق فارس و برگزیدگان جشنواره ملی نیرو رسانه

به مناسبت روز 《ارتباطات و روابط عمومی 》از مدیران روابط عمومی شرکت های صنعت آب و برق فارس و برگزیدگان جشنواره ملی نیرو رسانه تجلیل شد

  عمومی
  28 اردیبهشت 1400
حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس در میز خدمت استانداری ( سامانه سامد )

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت پاسخگوی سوالات مطروحه می باشد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ حمید رضا دهقانی روز سه شنبه 28/2/1400 ساعت 11 تا 12 با حضور در محل استانداری و از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت ( سامد ) به سوالات و ابهامات مردم پاسخ می دهد .

  عمومی
  27 اردیبهشت 1400

فراخوان جذب کارشناس HSE در وزارت نیرو

به اطلاع کلیه همکاران رسمی شاغل در وزارت نیرو می رساند این شرکت در راستای اهداف و الزامات ایمنی و بهداشت شغلی و حفاظت از محیط زیست(HSE) در نظر دارد از نیروهای متخصص ، کاراو با تجربه به صورت مأمور به خدمت و یا انتقالی از سایر شرکت های تابعه وزارت نیرو بهره مند شود .

  عمومی
  22 اردیبهشت 1400
ممنوعیت کشت برنج در استان فارس

آگهی ممنوعیت کشت برنج برای سومین سال متوالی بر اساس مصوبه اولین شورای حفاظت منابع آب استان

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس یکی از مصوبات اولین شورای حفاظت منابع آب استان که به ریاست استاندار فارس برگزار گردید تمدید ممنوعیت کشت برنج در استان فارس برای سومین سال متوالی می باشد .

  عمومی
  22 اردیبهشت 1400

عملیات جلوگیری از تخریب بستر دو رودخانه فارس

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس طی دو عملیات از برداشت های غیرمجاز از بستر دو رودخانه استان جلوگیری کردند.

  عمومی
  21 اردیبهشت 1400
نجفی مدیر منابع آب شیراز اعلام کرد:

انسداد 200حلقه چاه غیرمجازدر سال 99 در شیراز

مدیر اداره منابع آب شهرستان شیراز گفت: تلاشهای صورت گرفته در سال ۹۹ به انسداد حدود ۲۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان منجر شده است.

  عمومی
  21 اردیبهشت 1400
با اقدام شرکت آب منطقه ای فارس

جوجه فلامینگوها تشنه نمی مانند

شرکت آب منطقه ای فارس به رفع تشنگی مسافران بختگان کمک می نماید.

  عمومی
  21 اردیبهشت 1400
مرگ جوجه فلامینگوها هر انسانی را متاثر می کند .

مهاجرت اخیر فلامینگوها به تالاب بختگان و خواسته های فعالان محیط زیست از شرکت آب منطقه ای فارس نسبت به رها سازی حقابه تالاب یاد شده

مهاجرت اخیر فلامینگوها به تالاب بختگان و خواسته های فعالان محیط زیست از شرکت آب منطقه ای فارس نسبت به رها سازی حقابه تالاب فوق به منظور حفظ حیات این پرندگان مهاجر، در روزهای اخیر نقل محافل گوناگون شده است. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ مدیر عامل این شرکت در پاسخ به خواسته فعالان محیط زیست اعلام نمود: حقابه تالاب بختگان در سال آبی جاری رهاسازی شده است. بحث مهاجرت فلامینگوها به تالاب بختگان و الزام به رهاسازی حقابه این تالاب از سد درودزن به منظور حیات این پرندگان مهاجر در حالی مطرح می شود که این حقابه در پاییز سال قبل مطابق با مصوبه شورای آب کشاورزی استان به تالاب بختگان سرازیر شده است. حمیدرضا دهقانی اظهار نمود: حقابه تالاب بختگان در سال آبی جاری(از مهرماه۹۹ تا مهرماه۱۴۰۰) با اینکه به میزان ۴۰میلیون مترمکعب بود، لیکن ۵۵میلیون مترمکعب رهاسازی شده و لذا تالاب بختگان حقابه امسال خود را دریافت نموده است.

  عمومی
  18 اردیبهشت 1400
در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری فارس مطرح شد

الزام دستگاههای اجرایی فارس به مقابله با بحران کم آبی

ستاد مدیریت بحران استان فارس با موضوع «تمهیدات لازم جهت آمادگی و مقابله با کم آبی استان» برگزار شد.

  عمومی
  18 اردیبهشت 1400
استان پهناور فارس و کم لطفی آسمان

تا پایان فروردین ماه سال جاری تنها ۱۴۴ میلیمتر باران بر پهنه گسترده قطب کشاورزی کشور باریده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس سال آبی جاری یکی از کم بارش ترین سالهای آبی در سی و دو سال اخیر می باشد . که در مقایسه با بارندگی مدت مشابه سال آبی قبل ۶۳ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلند مدت مشابه ۳۲ ساله استان ۵۰ درصد کاهش نشان می دهد .

  عمومی
  15 اردیبهشت 1400
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خبر داد

افتتاح پروژه های شرکت آب منطقه ای نیازبه تامین اعتبار 317 میلیارد تومانی دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فهرست پروژه های ملی و بزرگ قابل افتتاح تا پایان تیرماه 1400 در صورت تامین اعتبار به شرح ذیل می باشد :

  عمومی
  13 اردیبهشت 1400

بررسی بحران کم آبی پیش روی فارس در جلسه شورای حفاظت منابع آب

نخستین جلسه شورای حفاظت منابع آب فارس با حضور استاندار برگزار و بر لزوم حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی استان تاکید شد.

  عمومی
  13 اردیبهشت 1400
فارس در آستانه بحران شدید کمبود آب

مدیرعامل آب منطقه ای فارس با ارائه هشدار ، از کاهش قابل توجه میزان آب موجود در پشت سدهای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، حمید رضا دهقانی اظهار کرد: متاسفانه میزان آب موجود در پشت ۹ سد در حال بهره برداری استان در مقایسه با گنجایش نهایی سدها 57 درصد و نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بیش از 24 درصد کاهش یافته است. دهقانی گفت: کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری قطعا شرایط دشواری را بخصوص برای بخش کشاورزی استان با بیشترین میزان مصرف ، درپی خواهد داشت و لذا می بایست کشاورزان محترم نسبت به مدیریت بهتر آب در مزرعه و زیرکشت بردن مناسب اراضی دقت لازم را داشته باشند تا دچار ضرر و زیان نگردند. وی ادامه داد: متاسفانه کشت بیش از حد مجاز زمینهای کشاورزی بر مشکلات کم آبی اضافه خواهد نمود مدیرعامل آب منطقه ای فارس افزود: ما در راستای وظایف خود نسبت به تامین آب بخشهای مختلف اعم از کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات قدم خواهیم برداشت لیکن کاهش قابل توجه میزان بارندگی های سال آبی ۹۹_۱۴۰۰ که یکی از کم بارش ترین سالها در سی سال گذشته می باشد کاهش حجم میزان آب موجود در پشت سدهای استان را بدنبال داشته و همچنین آبخوان های زیرزمینی دچار کسری مخزن های محسوسی شده است لذا از بهره برداران عزیز خواهشمندیم نهایت تلاش در جهت بهینه مصرف کردن آب را داشته باشند .

  عمومی
  11 اردیبهشت 1400
رضایی رئیس اداره امور منابع آب شهرستان خبر داد:

توقیف یک دستگاه کمپرسور حین کف شکنی غیر مجاز در فراشبند

رئیس اداره امور منابع آب فراشبند از عملیات تازه مقابله با جرائم حوزه منابع آب این شهرستان خبر داد. علی رضایی در گفتگو با روابط عمومی آب منطقه ای فارس اظهار نمود: گروههای گشت و بازرسی طی عملیاتی از یک کف شکنی غیر مجاز جلوگیری کردند. رضایی گفت: فرد یا افراد متخلف به وسیله کمپرسور اقدام به کف شکنی غیر مجاز یک حلقه چاه مجاز می کردند که با حضور به موقع گروههای گشت و بازرسی اداره منابع آب فراشبند ، فعالیت آنها متوقف گردید .

  عمومی
  7 اردیبهشت 1400
توقیف پنج دستگاه کمپرسی،لودر و کامیون حین فعالیت غیرمجاز در بستر رودخانه های فارس

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای طی دو عملیات موفق به حفاظت از بستر رودخانه های استان شدند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه های سکه روان در قیروکارزین و علی آباد گراش متوقف شد. عملیات فوق با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی در دو نقطه موردنظر استان انجام گردید و طی آن ضمن توقف برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه ها، ماشین آلات متخلفان هم توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد. گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس اقدام به توقیف یکدستگاه لودر و دو دستگاه کامیون در بستر رودخانه سکه روان و یک دستگاه لودر و یک دستگاه کمپرسی را در بستر رودخانه فصلی علی آباد گراش توقیف کردند.

  عمومی
  5 اردیبهشت 1400
عملیات موفقیت آمیز جلوگیری از تصرف رودخانه های ممسنی- رستم

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس عملیات رفع تصرف دو رودخانه را در دو شهرستان ممسنی و رستم را به پایان بردند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، تصرف حریم و بستر رودخانه های فهلیان و سراب بهرام با تلاش گروههای گشت و بازرسی این شرکت، هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی برطرف شد. در عملیات آزادسازی حریم و بستر رودخانه فهلیان، ۱۶۰ نهال مرکبات که به صورت غیر قانونی کاشته شده بود، از درون بستر و حریم رودخانه جمع آوری گردید.

  عمومی
  1 اردیبهشت 1400

تمدید مهلت جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای

🔹به‌گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس این جشنواره به میزبانی وزارت نیرو و یونسکو روز 15 ژوئن 2021 یا 25 خرداد 1400 همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در سه حوزه‌ مستند، داستانی و انیمیشن برگزار خواهد شد.

  عمومی
  31 فروردین 1400
توقیف دستگاه حفاری غیر مجاز

یک دستگاه تراکتور حفاری غیر مجاز در شهرستان مرودشت بخش کامفیروز شمالی توقیف گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس یک دستگاه تراکتور حفاری غیر مجاز ساعت ۲۱:۳۰ پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه توسط پاسگاه انتظامی کامفیروز شمالی توقیف گردید . نکته حایز اهمیت در توقیف دستگاه حفای فوق الاشاره اینست که پاسگاه انتظامی منطقه در حین گشت زنی بلافاصله وارد عمل شده و دستگاه حفاری غیر مجاز را توقیف و سپس با ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب مرودشت هماهنگی های لازم را انجاد داده است .

  عمومی
  21 فروردین 1400
آب به نقطه هدف رسید

کشاورزان شهرستان های مرودشت، زرقان و خرامه از آب رهاسازی شده سد درودزن بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ آب رهاسازی شده از سد درودزن پس از طی مسیر حدود بیش از 160 کیلومتری رودخانه کر تا آخرین نقطه رودخانه ، جهان آباد خرامه در اختیار کشاورزان این مناطق قرار گرفت. بر اساس مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان این دومین مرحله رهاسازی آب از سد درودزن در سال آبی ۹۹_۱۴۰۰ می باشد که در جریان آن ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب رهاسازی خواهد شد. مرحله سوم در اردیبهشت ماه حدود ۸۰ میلیون مترمکعب آب در برنامه رهاسازی قرر دارد . پیش از این در دی ماه و بهمن ماه 99 حدود ۱۴۷ میلیون مترمکعب آب در مرحله نخست از سد درودزن رها شده بود. این سه مرحله رهاسازی در حالی اتفاق می‌افتد که کشاورزان مناطق فوق 150 هزار هکتار یعنی بیش از سه برابر میزان مصوب به زیر کشت برده اند. کشت بیش از حد در مناطق محدوده رودخانه کر در شهرستان های مرودشت، خرامه و زرقان از جمله دلایلی است که به گفته دهقانی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس حتما می بایست از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان مدیریت شود تا آب به میزان عادلانه ای توزیع گردد.

  عمومی
  15 فروردین 1400
ترجمه کتاب کاربردی با حمایت شرکت آب منطقه ای فارس

کتاب "هیدروژئولوژی کاربردی سنگهای درز و شکاف دار" به فارسی ترجمه شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس کتاب "هیدروژئولوژی کاربردی سنگهای درز و شکاف دار" ( Applied Hydrogology Of Fractured Rocks ) نوشته بی.بی.اس.سینگال و آر.پی.گوپتا با حمایت کمیته تحقیقات و فن آوری شرکت آب منطقه ای فارس توسط آقایان سیاوش بهروز کوهنجانی و محمد صادق درانی نژاد به فارسی ترجمه و توسط شرکت آب منطقه ای چاپ و منتشر شد .

  عمومی
  11 فروردین 1400
نظارت مستقیم مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس بر رها سازی آب سد درود زن

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس با حضور در محل سد درودزن بطور مستقیم بر آغاز رهاسازی آب برای کشاورزان پایین دست نظارت کرد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ حمیدرضا دهقانی در آغاز برنامه نخستین رهاسازی آب از سد درودزن در سال ۱۴۰۰ اظهار نمود : نخستین رهاسازی آب از سد درودزن به منظور حمایت از کشاورزان اراضی پایین دست این سد در شهرستانهای مرودشت، خرامه و زرقان از روز پنجشنبه ۵ فروردین در حال انجام است. دهقانی گفت: میزان این رهاسازی براساس مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان به ریاست استاندار حدود ۱۹۰ میلیون مترمکعب می باشد که طی دو مرحله انجام خواهد شد. مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس افزود: سال آبی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ ، تاکنون سال کم بارشی بوده است به همین دلیل می بایست در توزیع مناسب و عادلانه میزان آب در حال رهاسازی توجه نمود و از کشاورزان محترم و مسئولین محلی درخواست کرد بر توزیع آب نظارت لازم داشته باشند . دهقانی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای فارس به عنوان متولی آب استان، این رهاسازی را در راستای وظایف خود مبنی بر اجرای مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان انجام داده است لیکن بر اساس گزارشات کارشناسان مربوطه متاسفانه اراضی زیرکشت پایین دست سد درودزن به بیش از ۱۰۰ هزار هکتار رسیده است که دو تا سه برابر ۴۶۰۰۰ هکتار توافق شده می باشد بنابراین سازمان محترم جهادکشاورزی فارس می بایست به گونه ای مدیریت آب را در مزارع انجام دهد که حداقل خسارت به کشاورزان محترم وارد شود و میزان اراضی که مازاد بر آب رهاسازی شده کشت شده و مشروب نمی شوند به کمترین حد ممکن برسد

  عمومی
  7 فروردین 1400
" اطلاعیه "

هشدار به گردشگران اطراف سد درودزن

شرکت آب منطقه ای فارس طی اطلاعیه ای به هموطنان عزیز هشدار داد از صبح پنج شنبه پنجم فروردین ماه سال جاری در حریم سد درودزن و کانالهای این سد و همچنین حریم رودخانه کر اقامت نکنند . روابط عمومی آب منطقه ای فارس اعلام کرد : با توجه به آغاز رهاسازی آب از سد درودزن از صبح روز پنجشنبه و جاری شدن آب در مسیر کانالها و رودخانه کر ؛ به هموطنان عزیز گردشگر اعلام می نماییم از حضور در حریم رودخانه کر و کانالهای سد درودزن به شدت خودداری نمایند. در این اعلامیه همچنین آمده است: اقامت ، شب مانی و نصب چادر در حریم و یا بستر رودخانه کر در شرایطی که آب از سد رهاسازی می شود خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی بدنبال خواهد داشت به همین سبب اکیدا توصیه می شود که گردشگران عزیز از حریم رودخانه و کانال سد درودزن فاصله بگیرند.

  عمومی
  3 فروردین 1400
پیام مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای فارس به مناسبت روز جهانی آب

تحقق شعار مقام معظم رهبری " تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها " با حفظ منابع آبی امکان پذیر می باشد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ دوم فروردین ماه مصادف با ۲۲ مارس از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روزجهانی آب نامگذاری شده است.

  عمومی
  2 فروردین 1400

تجلیل از پیشنهاد دهندگان شرکت آب منطقه ای فارس

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس ، در راستای افزایش انگیزه و مشارکت کارکنان جهت ایجاد خلق ایده های ارزشمند مراسمی در تاریخ 24 اسفند ماه 1399 با حضور معاونین و مدیران محترم شرکت برگزار گردید .

  عمومی
  25 اسفند 1399
در بیست و پنجمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی صورت گرفت .

برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی فارس تصویب شد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ بیست و پنجمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی کشور عصر شنبه 23 اسفندماه با حضور اردکانیان وزیر نیرو برگزار و برنامه های استان فارس در راستای سازگاری با کم آبی بررسی شد.

  عمومی
  25 اسفند 1399
مدیر رودخانه ها و سواحل آب منطقه ای استان هشدار داد:

زیاده طلبی ها، رودخانه های فارس را به نابودی می کشاند ..

زیاده طلبی ها ، حریم و بستر رودخانه های استان فارس را نشانه رفته به طوری که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 4280 مرتبه مورد تجاوز قرار گرفته است.

  عمومی
  23 اسفند 1399

کاشت سه درخت سرو به یاد سه شهید والامقام

ای شهیدان ،عشق مدیون شماست، هرچه ما داریم از خون شماست. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ مقام معظم رهبری می فرمایند: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

  عمومی
  20 اسفند 1399

بازدید نماینده دفتر نهاد ریاست جمهوری از سد هایقر

نماینده دفتر نهاد ریاست جمهوری در امور طرح های جهش تولید در سفری به فارس از سد هایقر بازدید کرد .

  عمومی
  19 اسفند 1399
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« 1 2 3 4 ... 5 63 » صفحه:
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 11
 • بیشترین بازدید همزمان : 399
 • بازدید امروز : 657
 • بازدید دیروز : 3,175
 • کل بازدید : 2,385,773
 • آخرین به روزرسانی : 28 اردیبهشت 1400 23:51:51

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : شیراز، بلوار ارم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس
 • کدپستی : 7143683685
 • تلفن : 07132252093
 • فاکس :
 • پست الکترونیکی : info[at]frrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :