|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
عملیات موفقیت آمیز جلوگیری از تصرف رودخانه های ممسنی- رستم

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس عملیات رفع تصرف دو رودخانه را در دو شهرستان ممسنی و رستم را به پایان بردند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، تصرف حریم و بستر رودخانه های فهلیان و سراب بهرام با تلاش گروههای گشت و بازرسی این شرکت، هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی برطرف شد. در عملیات آزادسازی حریم و بستر رودخانه فهلیان، ۱۶۰ نهال مرکبات که به صورت غیر قانونی کاشته شده بود، از درون بستر و حریم رودخانه جمع آوری گردید.

  عمومی
  1 اردیبهشت 1400
جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای تمدید شد .

🔹به‌گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس این جشنواره به میزبانی وزارت نیرو و یونسکو روز 15 ژوئن 2021 یا 25 خرداد 1400 همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در سه حوزه‌ مستند، داستانی و انیمیشن برگزار خواهد شد.

  عمومی
  31 فروردین 1400
توقیف دستگاه حفاری غیر مجاز

یک دستگاه تراکتور حفاری غیر مجاز در شهرستان مرودشت بخش کامفیروز شمالی توقیف گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس یک دستگاه تراکتور حفاری غیر مجاز ساعت ۲۱:۳۰ پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه توسط پاسگاه انتظامی کامفیروز شمالی توقیف گردید . نکته حایز اهمیت در توقیف دستگاه حفای فوق الاشاره اینست که پاسگاه انتظامی منطقه در حین گشت زنی بلافاصله وارد عمل شده و دستگاه حفاری غیر مجاز را توقیف و سپس با ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب مرودشت هماهنگی های لازم را انجاد داده است .

  عمومی
  21 فروردین 1400
آب به نقطه هدف رسید

کشاورزان شهرستان های مرودشت، زرقان و خرامه از آب رهاسازی شده سد درودزن بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ آب رهاسازی شده از سد درودزن پس از طی مسیر حدود بیش از 160 کیلومتری رودخانه کر تا آخرین نقطه رودخانه ، جهان آباد خرامه در اختیار کشاورزان این مناطق قرار گرفت. بر اساس مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان این دومین مرحله رهاسازی آب از سد درودزن در سال آبی ۹۹_۱۴۰۰ می باشد که در جریان آن ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب رهاسازی خواهد شد. مرحله سوم در اردیبهشت ماه حدود ۸۰ میلیون مترمکعب آب در برنامه رهاسازی قرر دارد . پیش از این در دی ماه و بهمن ماه 99 حدود ۱۴۷ میلیون مترمکعب آب در مرحله نخست از سد درودزن رها شده بود. این سه مرحله رهاسازی در حالی اتفاق می‌افتد که کشاورزان مناطق فوق 150 هزار هکتار یعنی بیش از سه برابر میزان مصوب به زیر کشت برده اند. کشت بیش از حد در مناطق محدوده رودخانه کر در شهرستان های مرودشت، خرامه و زرقان از جمله دلایلی است که به گفته دهقانی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس حتما می بایست از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان مدیریت شود تا آب به میزان عادلانه ای توزیع گردد.

  عمومی
  15 فروردین 1400
ترجمه کتاب کاربردی با حمایت شرکت آب منطقه ای فارس

کتاب "هیدروژئولوژی کاربردی سنگهای درز و شکاف دار" به فارسی ترجمه شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس کتاب "هیدروژئولوژی کاربردی سنگهای درز و شکاف دار" ( Applied Hydrogology Of Fractured Rocks ) نوشته بی.بی.اس.سینگال و آر.پی.گوپتا با حمایت کمیته تحقیقات و فن آوری شرکت آب منطقه ای فارس توسط آقایان سیاوش بهروز کوهنجانی و محمد صادق درانی نژاد به فارسی ترجمه و توسط شرکت آب منطقه ای چاپ و منتشر شد .

  عمومی
  11 فروردین 1400
نظارت مستقیم مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس بر رها سازی آب سد درود زن

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس با حضور در محل سد درودزن بطور مستقیم بر آغاز رهاسازی آب برای کشاورزان پایین دست نظارت کرد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ حمیدرضا دهقانی در آغاز برنامه نخستین رهاسازی آب از سد درودزن در سال ۱۴۰۰ اظهار نمود : نخستین رهاسازی آب از سد درودزن به منظور حمایت از کشاورزان اراضی پایین دست این سد در شهرستانهای مرودشت، خرامه و زرقان از روز پنجشنبه ۵ فروردین در حال انجام است. دهقانی گفت: میزان این رهاسازی براساس مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان به ریاست استاندار حدود ۱۹۰ میلیون مترمکعب می باشد که طی دو مرحله انجام خواهد شد. مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس افزود: سال آبی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ ، تاکنون سال کم بارشی بوده است به همین دلیل می بایست در توزیع مناسب و عادلانه میزان آب در حال رهاسازی توجه نمود و از کشاورزان محترم و مسئولین محلی درخواست کرد بر توزیع آب نظارت لازم داشته باشند . دهقانی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای فارس به عنوان متولی آب استان، این رهاسازی را در راستای وظایف خود مبنی بر اجرای مصوبه کارگروه آب کشاورزی استان انجام داده است لیکن بر اساس گزارشات کارشناسان مربوطه متاسفانه اراضی زیرکشت پایین دست سد درودزن به بیش از ۱۰۰ هزار هکتار رسیده است که دو تا سه برابر ۴۶۰۰۰ هکتار توافق شده می باشد بنابراین سازمان محترم جهادکشاورزی فارس می بایست به گونه ای مدیریت آب را در مزارع انجام دهد که حداقل خسارت به کشاورزان محترم وارد شود و میزان اراضی که مازاد بر آب رهاسازی شده کشت شده و مشروب نمی شوند به کمترین حد ممکن برسد

  عمومی
  7 فروردین 1400
" اطلاعیه "

هشدار به گردشگران اطراف سد درودزن

شرکت آب منطقه ای فارس طی اطلاعیه ای به هموطنان عزیز هشدار داد از صبح پنج شنبه پنجم فروردین ماه سال جاری در حریم سد درودزن و کانالهای این سد و همچنین حریم رودخانه کر اقامت نکنند . روابط عمومی آب منطقه ای فارس اعلام کرد : با توجه به آغاز رهاسازی آب از سد درودزن از صبح روز پنجشنبه و جاری شدن آب در مسیر کانالها و رودخانه کر ؛ به هموطنان عزیز گردشگر اعلام می نماییم از حضور در حریم رودخانه کر و کانالهای سد درودزن به شدت خودداری نمایند. در این اعلامیه همچنین آمده است: اقامت ، شب مانی و نصب چادر در حریم و یا بستر رودخانه کر در شرایطی که آب از سد رهاسازی می شود خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی بدنبال خواهد داشت به همین سبب اکیدا توصیه می شود که گردشگران عزیز از حریم رودخانه و کانال سد درودزن فاصله بگیرند.

  عمومی
  3 فروردین 1400
پیام مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای فارس به مناسبت روز جهانی آب

تحقق شعار مقام معظم رهبری " تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها " با حفظ منابع آبی امکان پذیر می باشد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ دوم فروردین ماه مصادف با ۲۲ مارس از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روزجهانی آب نامگذاری شده است.

  عمومی
  2 فروردین 1400

تجلیل از پیشنهاد دهندگان شرکت آب منطقه ای فارس

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس ، در راستای افزایش انگیزه و مشارکت کارکنان جهت ایجاد خلق ایده های ارزشمند مراسمی در تاریخ 24 اسفند ماه 1399 با حضور معاونین و مدیران محترم شرکت برگزار گردید .

  عمومی
  25 اسفند 1399
در بیست و پنجمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی صورت گرفت .

برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی فارس تصویب شد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ بیست و پنجمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی کشور عصر شنبه 23 اسفندماه با حضور اردکانیان وزیر نیرو برگزار و برنامه های استان فارس در راستای سازگاری با کم آبی بررسی شد.

  عمومی
  25 اسفند 1399
مدیر رودخانه ها و سواحل آب منطقه ای استان هشدار داد:

زیاده طلبی ها، رودخانه های فارس را به نابودی می کشاند ..

زیاده طلبی ها ، حریم و بستر رودخانه های استان فارس را نشانه رفته به طوری که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 4280 مرتبه مورد تجاوز قرار گرفته است.

  عمومی
  23 اسفند 1399

کاشت سه درخت سرو به یاد سه شهید والامقام

ای شهیدان ،عشق مدیون شماست، هرچه ما داریم از خون شماست. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ مقام معظم رهبری می فرمایند: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

  عمومی
  20 اسفند 1399

بازدید نماینده دفتر نهاد ریاست جمهوری از سد هایقر

نماینده دفتر نهاد ریاست جمهوری در امور طرح های جهش تولید در سفری به فارس از سد هایقر بازدید کرد .

  عمومی
  19 اسفند 1399

عملیات مقابله با تخریب بستر رودخانه های فارس

برداشت های غیر مجاز از بستر چهار رودخانه و یک آبراهه فارس متوقف گردید .

  عمومی
  18 اسفند 1399

مدیرعامل آب منطقه ای فارس از مساعدت این شرکت به متقاضیان احداث گلخانه و نیز تمدید سه ساله مجوز چاههای مجاز در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس ؛ حمیدرضا دهقانی امروز یکشنبه هفدهم اسفندماه در جلسه شورای کشاورزی استان اظهار نمود: با توجه به اولویت احداث گلخانه ها به دلیل مصرف بهینه آب ، شرکت آب منطقه ای فارس ارائه خدمات به متقاضیان پروانه های بهره برداری را در اولویت قرار می دهد .

  عمومی
  17 اسفند 1399

طی مراسمی از بانوان برتر شرکت سهامی آب منطقه ای فارس در زمینه عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، مطابق سالهای قبل سه نفر بانوی برتر شرکت در زمینه عفاف و حجاب مشخص و مورد تقدیر واقع شدند.

  عمومی
  17 اسفند 1399
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آب منطقه ای فارس عنوان کرد:

آزادسازی ۳۲۰۰۰۰ متر از حریم و بستر تصرف شده رودخانه های فارس

بیش از 32 هکتار از حریم و بستر رودخانه های فارس از تصرف آزاد شد.

  عمومی
  12 اسفند 1399

بستر رودخانه محمدآباد از تخریب نجات پیدا کرد

با اقدام به موقع گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس، بستر یکی از رودخانه های جهرم از تخریب نجات پیدا کرد.

  عمومی
  12 اسفند 1399

آزادسازی مسیل دائو دوور از تصرف 140 متری

گروههای گشت و بازرسی سواحل و رودخانه های فارس اقدام به رفع تصرف یکی از مسیل های استان کردند.

  عمومی
  12 اسفند 1399

آبراهه های کازرون از تصرف آزاد شدند

رئیس اداره امور آب شهرستان کازرون از عملیات گروههای گشت و بازرسی این اداره در زمینه حفاظت از منابع آب شهرستان خبر داد.

  عمومی
  9 اسفند 1399
مشکین فام، نماینده مجری طرح تهیه و نصب کنتورهای حجمی هوشمند مطرح کرد:

تجهیز 60درصد چاههای آب دشت سروستان به کنتورهای حجمی هوشمند

کلیه چاههای آب دشت سروستان به کنتور حجمی هوشمند مجهز خواهد شد.

  عمومی
  3 اسفند 1399
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:

افتتاح سد تنظیمی ملاصدرا یکی از بهترین اتفاقات در حوزه انتقال آب در فارس است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: سد تنظیمی ملاصدرا یکی از بهترین اتفاقات در حوزه انتقال آب در استان است که برکات این طرح ، رونق و توسعه کشاورزی در منطقه کامفیروز و حل بسیاری از مشکلات معیشتی مردم این منطقه می باشد.

  عمومی
  29 بهمن 1399
فرماندار ویژه مرودشت :

افتتاح و بهره برداری از سد تنظیمی ملاصدرا موجب رضایتمندی اجتماعی است

فرماندار ویژه مرودشت گفت: افتتاح و بهره برداری از سد تنظیمی ملاصدرا موجب رضایتمندی اجتماعی در سطح مردم شهرستان مرودشت و منطقه کامفیروز خواهد شد که امسال به لطف خداوند و به برکت دهه مبارک فجر شاهد آغاز این بهره برداری هستیم.

  عمومی
  29 بهمن 1399
تلاش شرکت آب منطقه ای فارس به بار نشست

افتتاح 3900 میلیارد ریال پروژه انتقال آب با حضور معاون وزیر نیرو در فارس

بهره برداری از بیش از ۳۹۰۰ میلیارد ریال پروژه های انتقال آب در استان فارس آغاز شد.

  عمومی
  29 بهمن 1399
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آب منطقه ای فارس خبر داد:

بهره برداری از 3900میلیارد ریال پروژه های انتقال آب در فارس

همزمان با چهل و سومین دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی ، سه پروژه انتقال آب در فارس با اعتبار 3900 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

  مدیرعامل
  13 بهمن 1399

مدیرعامل آب منطقه ای فارس ابقا شد

طی حکمی از سوی معاون آب و آبفای وزارت نیرو، حمیدرضا دهقانی به مدت دوسال دیگر در سمت مدیرعامل و رئیس هیات مدیره آب منطقه ای فارس ابقا شد.

  عمومی
  7 بهمن 1399

پاسخگویی مدیرعامل آب منطقه ای فارس در میزخدمت استانداری

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس پاسخگوی سوالات مخاطبان این شرکت خواهد بود.

  عمومی
  7 بهمن 1399

استاندار اسبق و حامی و دلسوز منابع آب فارس به دیار باقی شتافت

استاندار اسبق فارس، دکتر سید محمد احمدی و از حامیان و دلسوزان منابع آب استان بدرود حیات گفت.

  عمومی
  2 بهمن 1399

آغاز رهاسازی آب سد درودزن به منظور حمایت از کشاورزان فارس

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای فارس از آغاز رهاسازی آب سد درودزن به منظور مصارف کشاورزی خبر داد.

  عمومی
  29 دی 1399

آبراهه کنار تخته از تصرف آزاد شد

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس ، یکی از آبراهه های شهرستان کازرون را از تصرف آزاد کردند.

  عمومی
  26 دی 1399
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« 1 2 3 4 ... 5 62 » صفحه:
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 14
 • بیشترین بازدید همزمان : 399
 • بازدید امروز : 605
 • بازدید دیروز : 4,938
 • کل بازدید : 2,285,106
 • آخرین به روزرسانی : 1 اردیبهشت 1400 13:36:38

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : شیراز، بلوار ارم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای فارس
 • کدپستی : 7143683685
 • تلفن : 07132252093
 • فاکس :
 • پست الکترونیکی : info[at]frrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :